Dobre praktyki w pracy w kancelarii parafialnej – obsługa petentów

Autor: Sylwia Kwilosz

Kontynuując rozważania dotyczące prowadzenia kancelarii (w tym kancelarii parafialnej Nr 21/2021) z punktu widzenia dobrych praktyk, chciałabym w tym artykule przedstawić kilka myśli, które w mojej ocenie mogą być przydatne zarówno księżom, jak i osobom świeckim pracującym w kancelarii. Te punkty to dobre praktyki, które powstały na kanwie moich doświadczeń zawodowych oraz wypływają one z tego, że sama jako parafianka korzystałam z usług kancelarii mojej parafii. Niektóre z tych uwag mają charakter życzeniowy – po prostu, jako parafianka mam pewne oczekiwania i propozycje wobec funkcjonowania kancelarii na parafii. Ufam, że te oczekiwania podzielają inni.

Autor: Sylwia Kwilosz

specjalista ds. ochrony informacji niejawnych w Sądzie Okręgowym w Krakowie, Kierownik Kancelarii Tajnej
Słowa kluczowe:
parafiawierni