Rozliczanie działalności gospodarczej prowadzonej przez parafię

Mariusz Olech

Autor: Mariusz Olech

Pomimo że głównym źródłem finansowania działalności parafii są ofiary przekazywane przez wiernych, wiele takich podmiotów korzysta również z innych możliwości w tym zakresie, m.in. prowadząc działalność gospodarczą. Wiążą się z tym liczne obowiązki nałożone przez przepisy obowiązującego prawa, w tym także o charakterze podatkowym.

Mariusz Olech

Autor: Mariusz Olech

Prawnik z doświadczeniem w administracji skarbowej, dziennikarz. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem podyplomowych studiów w zakresie Master of Business Administration. Wykładowca akademicki. Autor licznych publikacji z dziedziny podatków, prawa pracy i szeroko rozumianego prawa gospodarczego w czołowych polskich wydawnictwach.