Zarządzanie kryzysowe w Kościele

Autor: Monika Przybysz

Dodano: 23 sierpnia 2021

Gałąź oderwana od drzewa rosnącego na terenie kościoła na skutek nieszczęśliwego zdarzenia losowego – nagłej wichury przed burzą – uszkadzająca ciało wychodzącej ze mszy św. parafianki – to tylko przykład sytuacji, wobec której stanie proboszcz nie tylko od strony organizacyjnej, być może odpowiedzialności karnej (zależy od wielu czynników), ale także medialnej. Dziennikarze prasy lokalnej, a być może także regionalnej i ogólnopolskiej, będą starali się ustalić okoliczności zdarzenia, następstwa, a także decyzje i działania instytucjonalne. Brak komentarza ze strony kościelnej (odmówienie go do mediów) nie oznacza wcale braku publikacji. Przestrzeń przeznaczoną na komentarz strony kościelnej dziennikarz wykorzysta do prezentacji innego elementu, zaprosi w to miejsce jakiegoś eksperta bądź podkreśli informację o odmowie udzielenia informacji przez proboszcza.

Autor: Monika Przybysz

specjalista public relations, medioznawca, analityk social mediów kreowanie wizerunku, public relations, zarządzanie kryz ysowe