Proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Źródła nieważności małżeństwa. Część 2

Jedną z podstawowych zasad, na której opiera się kościelne prawo małżeńskie, jest prawda o nierozerwalności związku małżeńskiego. Jednak nie każde zawarte małżeństwo powoduje zaistnienie węzła małżeńskiego, który staje się źródłem tej nierozerwalności. Małżeństwo może zaistnieć jedynie dzięki zgodzie małżeńskiej wyrażonej przez nupturientów prawnie do tego zdolnych. W numerze poprzednim „Zarządzania parafią” zamieściliśmy pierwszą część artykułu, w którym szeroko omawiane są przesłanki stwierdzenia nieważności małżeństwa. W bieżącym numerze publikujemy drugą część tego artykułu, w której autorka kontynuuje omawianie przesłanek stwierdzenia nieważności małżeństwa.