Zaopatrzenie w wodę – własna studnia czy podłączenie do wodociągu?

Tomasz Kaler

Autor: Tomasz Kaler

Jeżeli w pobliżu terenu parafii przebiega wodociąg, naturalne wydaje się podłączenie nieruchomości do niego. Nie wyklucza to jednak wykonania studni na potrzeby gospodarcze, np. do podlewania ogrodu. Wiercenie studni może być też dogodniejszym rozwiązaniem, gdy wodociągu nie ma, przyłącze byłoby zbyt drogie lub kłopotliwe do wykonania. Przykładowo wymagałoby to wykonania wykopu przez działki sąsiadów. Studnie wiercone mogą być na tyle głębokie, że jesteśmy w stanie dostać się do położonych głęboko pod powierzchnią warstw wodonośnych, a w efekcie uzyskać wodę na niemal każdej posesji. Jednak jej jakość bywa bardzo różna. Ponadto może się zmieniać w czasie.

Tomasz Kaler

Autor: Tomasz Kaler