Profanacja kościoła jako przestępstwo

Dodano: 25 sierpnia 2020

Religia katolicka jest obecnie w naszym kraju bardzo agresywnie atakowana. W wyniku tego dochodzi do coraz częstszych aktów profanacji. W odpowiedzi na nie biskupi polscy w „Stanowisku w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych” w 2019 r. trafnie stwierdzili, że „Wrogie chrześcijaństwu działania powinny spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem i dezaprobatą wiernych, jak i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy cenią sobie wartości chrześcijańskie i dorobek cywilizacji europejskiej związany z wolnością religijną, godnością osoby ludzkiej i prawami osób wierzących”.

Słowa kluczowe:
kościół