Ochrona danych osobowych i dobre praktyki w kancelarii parafialnej

Co to są dane osobowe, jak je chronić, czym jest ochrona danych osobowych, do czego jest zobowiązana parafia a czego nie musi robić, jak prawidłowo prowadzić korespondencję parafialną, aby zabezpieczyć dane w niej zawarte, w jaki sposób bezpiecznie udostępniać księgi parafialne. Te i wiele innych kwestii związanych z ochroną danych osobowych w parafii i dobrymi praktykami w kancelarii parafialnej, porusza ks. prof. Piotr Kroczek, Kościelny Inspektor Ochrony Danych w swoim szkoleniu, do którego obejrzenia zachęcamy. Ksiądz Profesor posługuje się wieloma z życia wziętymi przykładami, zaczerpniętymi z praktyki.