Odpady w parafii

Tomasz Kaler

Autor: Tomasz Kaler

Na terenie parafii mamy do czynienia przede wszystkim z odpadami komunalnymi. Zagospodarowanie tego typu odpadów należy do ustawowych obowiązków gminy. Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (dalej: ustawa) określa zadania gminy oraz obowiązki właścicieli nieruchomości, dotyczące utrzymania czystości i porządku, warunki działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz warunki udzielania zezwoleń podmiotom świadczącym takie usługi. To właśnie władze gminy podpisują odpowiednie umowy z przedsiębiorstwami wyłonionymi na drodze przetargu, którzy wywożą śmieci od mieszkańców nieruchomości.

Tomasz Kaler

Autor: Tomasz Kaler