Treści z Internetu na religii i w kościele: prawo autorskie w praktyce

Dodano: 23 sierpnia 2023

Internet jest bez wątpienia powszechnie dostępnym i wręcz niewyczerpanym źródłem informacji oraz różnego rodzaju treści w postaci zdjęć, filmów, tekstów. Te treści mają także charakter religijny, a więc mogą być przydatne duszpasterzom i wykorzystane czy to podczas katechezy, czy podczas różnego rodzaju wydarzeń kościelnych. Pytanie, które każdy odpowiedzialny duszpasterz musi sobie postawić brzmi: Czy można, a jeżeli tak na jakich zasadach wykorzystać te treści w pracy duszpasterskiej? Niniejszy artykuł ma dać odpowiedź na te kwestie w świetle prawa autorskiego, a w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Wrzesień 2023 - Nr 44