Jak przygotować się do kontroli ochrony danych osobowych przeprowadzanej przez świecki organ nadzoru?

Dodano: 23 września 2020

Ochrona danych nie jest obowiązkiem tylko podmiotów świeckich. Także parafie i inne podmioty kościelne (np. stowarzyszenia, fundacje) jako administratorzy danych osobowych są zobowiązane do przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych i to zarówno tych zawartych w: 1) prawie kościelnym, jak i 2) prawie powszechnie obowiązującym, czyli polskim i unijnym. Przestrzeganie zasad wynikających z tych przepisów może też być w każdej chwili poddane kontroli przez odpowiednie organy. Dlatego należy wiedzieć, jak do takiej kontroli być przygotowanym.

Październik 2020 - Nr 09
DU09