Wycinka drzew na terenie parafii

Dodano: 21 lipca 2020

Tereny należące do parafii niejednokrotnie charakteryzują się okazałym drzewostanem. Niezależnie od względów natury estetycznej, drzewa pełnią ważne funkcje: wpływają na obniżenie temperatury, zatrzymują wodę w glebie, pochłaniają zanieczyszczenia. Czasem jednak – z różnych przyczyn takich jak kolizja z planowaną inwestycją, potencjalne zagrożenie dla mienia czy zdrowia ludzkiego z powodu złej kondycji – zarządca parafii może dojść do wniosku, że zasadne byłoby ich usunięcie. W tym celu konieczne może okazać się wcześniejsze uzyskanie zezwolenia (decyzji) ze strony organu administracji publicznej. Niniejszy artykuł dotyczy drzew, choć należy zauważyć, że w określonych wypadkach na usunięcie krzewu (krzewów) również wymagana będzie akceptacja organu ochrony przyrody.

Sierpień 2020 - Nr 07
zarzadzanie parafia 7