Organizacja czasu pracy w parafii – najczęstsze nieprawidłowości

Dodano: 21 lipca 2020

Problematyka czasu pracy pracowników należy do najbardziej skomplikowanych zagadnień w prawie pracy. Wbrew temu co mogłoby się wydawać kwestie prawa pracy w wielu wypadkach bardzo mocno dotykają parafii i proboszcza, który w tym wypadku jest pracodawcą zobowiązanym do przestrzegania obowiązujących w Kodeksie pracy zasad. Planowanie i rozliczanie czasu pracy często wręcz spędza sen z powiek pracodawców, gdyż wiązać się może z masą błędów. Na to w przypadku parafii nakłada się jeszcze kwestia specyfiki godzin i dni funkcjonowania, jak też w wielu przypadkach niewystarczających środków na zatrudnienie liczby osób, która pozwoli w pełni zgodnie z prawem pracy rozplanowywać pracę. Poniższy artykuł ma za zadanie przybliżyć przynajmniej w sposób ogólny pewne podstawowe kwestie związane z organizacją czasu pracy.

Sierpień 2020 - Nr 07
zarzadzanie parafia 7