Współpraca parafii z samorządem lokalnym przy różnego rodzaju działalności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej

Dodano: 25 marca 2020

Warto zauważyć, że możliwości współpracy parafii i całego Kościoła z samorządem jest bardzo wiele. W poprzednim numerze omówiona została działalność charytatywno-opiekuńcza, która wydaje się najczęściej wykorzystywana, ale obszarów współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego jest o wiele więcej: oświata, wychowanie, kultura, turystyka, zdrowie, rodzina i inne. Celem artykułu jest przybliżenie właśnie tych innych obszarów, które mogą być elementem współpracy i integracji lokalnej społeczności. Celem artykułu jest ukazanie, jak wielkie możliwości działania ma proboszcz w swojej parafii, dla rozwoju, integracji i aktywizacji lokalnej społeczności. Podjęcie różnego rodzaju pokazanych w artykule działań może uczynić z parafii i jej proboszcza prawdziwym przewodnikiem społecznym mieszkańców. Czy warto podjąć ten trud? Na to pytanie każdy Czytelnik musi sobie odpowiedzieć sam.

Kwiecień 2020 - Nr 03
ADU03_okładka