Prawo autorskie w praktyce parafialnej

Autor: Piotr Kroczek

Dodano: 21 stycznia 2021

Kościół posiada własne prawo (prawo kanoniczne) i rządzi się nim w swoich sprawach. Jednakże, działając w świecie, musi stosować się także do prawa świeckiego. W niniejszym artykule zostanie poruszony problem prawa autorskiego, czyli prawa odnoszącego się do przejawów różnorodnej działalności twórczej człowieka – różnych dzieł czy utworów w praktyce parafii. Regulacje te dotyczą także twórców oraz praw i obowiązków związanych z wykorzystaniem utworów. W życiu parafii prawo autorskie dotyczy takich kwestii, jak głoszone kazania, gazetka parafialna, ceremonie liturgiczne i inne.

Autor: Piotr Kroczek

Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie, Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Luty 2021 - Nr 13