Nowe Dyrektorium o katechizacji

Dodano: 24 listopada 2020

Papieska Rada ds. Ewangelizacji ogłosiła w czerwcu 2020  r. Nowe Dyrektorium Ogólne o katechizacji. W wielu aspektach ma ono przełomowe znaczenie, chociaż stanowi uaktualnienie Dyrektorium wydanego w 1997 r. Dyrektorium z jeszcze większą mocą wskazuje, że każdy chrześcijanin jest misjonarzem, a Kościół powinien szukać nowych sposobów przekazu wiary w obliczu wyzwań, które stawia świat cyfrowy i globalizacja kultury. Katecheta ma być świadkiem wiary, a katecheza istotnym elementem ewangelizacji. Na jednoznacznie misyjny charakter dokumentu wskazuje fakt, że za przygotowanie Dyrektorium odpowiadała Papieska Rada ds. Ewangelizacji a nie Kongregacja ds. Duchowieństwa.

Grudzień 2020 - Nr 11
zarzadzanie 12